Соя значно підскочила в ціні

З огляду на зростання цін на нафту за попередній тиждень, соя значно підскочила в ціні, що підтверджує і звіт про позиції трейдерів: скорочення чистих коротких позицій майже вдвічі за тиждень (трейдери фіксувалися на зростанні), що також дало додатковий поштовх цінам.

Як повідомляє Latifundist.com, про це розповів старший менеджер з комерційної стратегії AgroGeneration Сергій Курбатов.

За словами експерта, ринок сої поки продовжує залишатися ведмежим, оскільки активність Аргентини і Бразилії буде продовжувати чинити тиск на світові ціни.

Так, за оцінками Informa урожай сої в Аргентині складе 101,3 млн т (проти 100,0 млн т за оцінками USDA), а в Бразилії – 59,0 млн т (проти 58,5 млн т).

Оцінка USDA для цих країн, можливо, також буде підвищена в найближчі місяці, що неминуче додатково почне тиснути на ціновий ринок.

Девальвація валют в цих країнах провокує фермерів збільшувати посіви для отримання валютної виручки.

“Реально” витягнути “ситуацію може тільки нафту (зростання цін до $ 50 за барель, наприклад) або погіршення ситуації з пальмовою олією (ще більше зниження виробництва). Крім цих факторів, ринок все ще турбує можливе зниження закупівель сої з боку Китаю, хоча країна поки декларує активність в закупівлях (прогнозує збільшення імпорту сої до 83 млн т, що вище прогнозу МСГ США “, – говорить Сергій Курбатов.

agropalata.com.ua
22.03.2016