Соняшник на внутрішньому ринку продовжує дорожчати

За минулий тиждень тенденції на ринку соняшника залишились у зростаючому тренді: на умовах поставки EXW-елеватор ціни зросли на 200 грн/т, на умовах поставки СРТ-порт — на 200—300 грн/т, на умовах поставки FOB квітневі ціни додали 5—10 дол./т.

Про це йдеться в повідомленні «Аграрного союзу України» (АСУ).

«Більшість фермерів неохоче реалізує соняшник навіть за сьогоднішніми цінами, тоді як переробники потребують сировини напередодні свят. Як уже зазначалося раніше, фермери повідомляють про готовність реалізовувати соняшник не менше ніж за 10 800 грн/т з господарства», — зазначають в АСУ.

Згідно повідомлення, ціни на українську соняшникову олію цього тижня залишились без змін, тоді як в європейських портах ціни зросли на 5 дол./т, завдяки ринку пальмової та соєвої олії.

«Не виключено, що й українська олія в портах Чорного моря “підтягнеться” услід за тенденціями європейського ринку. На наступному тижні очікується збереження сьогоднішніх тенденцій на ринку соняшнику. Ринок залишатиметься активним, оскільки роботу переробних підприємств стимулюватиме наближення великодніх та травневих свят», — прогнозують аналітики.

agravery.com
12.04.2016