Обсяг експорту кукурудзи з України найнижчий за останні три роки

У поточному сезоні експорт української кукурудзи найнижчий за останні три роки. Причина – зниження обсягів виробництва на користь пшениці.

Відмінною рисою сезону 2015/16 став відносно низький урожай кукурудзи внаслідок скорочення площ під цією культурою. “Слабка рентабельність вирощування кукурудзи по відношенню до пшениці в попередньому маркетинговому році вплинула на переваги фермерів, в результаті чого були істотно розширені площі під озимою пшеницею, в той час як площі під кукурудзою виявилися на найнижчому рівні за останні чотири роки”, – стверджує Єлизавета Малишка, провідний експерт зернового ринку “УкрАгроКонсалт”.

За її словами, скорочення виробництва, тим не менш, не викликало зростання цін. “Ринок в цьому маркетинговому році на рідкість малодинамічний: ціни залишилися приблизно на рівні минулого сезону і протягом всього часу з початку сезону не виходили за межі 162-172 дол./Тонну FOB. Така поведінка ринку закономірна на фоні високої глобальної пропозиції, стабільного попиту і слабких чинників ризику”, – продовжує Малишка.

Серед причорноморської пропозиції кукурудзи Україна тримається посередині, поступаючись в конкурентоспроможності Росії, але виграючи у Європи.

Динаміка експорту повторює багаторічні тенденції з поправкою, проте, на скорочення врожаю. За першу половину сезону було експортовано 9,75 млн тонн кукурудзи в порівнянні з 10,39 млн т за аналогічний період минулого року.

Як повідомляло Delo.UA, найбільшим експортером кукурудзи в поточному сезоні став агрохолдинг “Кернел”.

Згідно з даними порталу agrochart.com, в топ-10 експортерів кукурудзи, однією з ключових експортних культур України, за підсумками вересня 2015 – лютого 2016 входять наступні компанії:

    Kernel
    Ukrlandfarming
    Державна продовольчо-зернова компанія
    Nibulon
    Bunge
    Noble Resources Ukraine
    Cargill
    Louis Dreyfus Ukraine
    GranumInvest
    ADM Ukraine

Згідно з підрахунками МСГ США, загальний обсяг врожаю кукурудзи в поточному сезоні складе 23,3 млн тонн, з яких на зарубіжні ринки буде відправлено 15,5 млн тонн.

ukragroconsult.com
30.03.2016